شباهت های عجیب لینکلن و کندی

آبراهام لینکلن در سال 1846 به کنگره راه یافت و جان اف کندی درسال 1946. لینکلن در سال 1860 به ریاست جمهوری انتخاب شد و کندی در سال 1960!

هر دو رئیس جمهور به خصوص بر حقوق مدنی تأکید داشته اند.

هر دو رئیس جمهور پس از ورود به کاخ سفید فرزندی را از دستدادند.

هر دو رئیس جمهور در یک روز جمعه کشته شدند و هر دو هم به ضربگلوله ای که به سرشان اصابت کرد!

منشی لینکلن، کندی نام داشت و منشی کندی، لینکلن!

هردو به دست فردی از اهالی جنوب آمریکا کشته شدند و هردو همجانشینی به نام «جانسون» داشتند : اندرو جانسون که جانشین لینکلن شد، در سال 1808به دنیا آمده بود و لیندون جانسون که بر جای کندی نشست، در سال 1908!

«جان ویلکس بوث» که لینکلن را به قتل رساند، متولد سال 1839 بود و «لی هاروی اوسوالد» که به زندگی کندی پایان داد متولد 1939!

هردو قاتل اسمی سه بخشی داشتند و هر اسم از 15 حرف تشکیل شدهبود!

لینکلن در تئاتری به نام «فورد» به قتل رسید و کندی در اتومبیلیبه نام لینکلن، ساخته شده در کارخانه «فورد»!

لینکلن در یک تئاتر کشته شد و قاتلش پس از فرار، خود را در انباریمخفی کرد. کندی از انباری هدف قرار گرفت و قاتلش پس از فرار در یک تئاتر پنهانشد!

بوث » و  اوسوالد  هردو پیش از آغاز محاکمه شان به قتلرسیدند.

و بالاخره اینکه لینکلن یک هفته پیش از مرگ خود در شهر «مونرو» در «مریلند» به سر می برد و کندی اوقات خود را با هنرپیشه ای به نام «مریلین مونرو» میگذراند!

 

/ 3 نظر / 27 بازدید
پریسا

مطالبت رو خیلی دوست دارم طوری که خیلیاش رو برای خودم نگه داشتم خیلی خوشحال می شم که همکاری اینچنینی داشته باشم اما فکر نمی کنم مطالبم به درد این وبلاگ بخوره شایدم منظور دیگه ای داری نمیدونم راجع به چی مطلب می خوای؟

پریسا

یعنی مطالبی که برای وبلاگ خودم می نویسم رو می خوای برای تو هم جمع آوری کنم یا اینکه در مورد یه موضوعات دیگه مطلب می خوای